tiktok takipçi satın al tiktok beğeni satın al tiktok izlenme satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram izlenme satın al instagram hikaye izlenme satın al instagram canlı yayın izleyici satın al twitter takipçi satın al twitter retweet satın al youtube abone satın al youtube beğeni satın al youtube izlenme satın al

Flame kit yapmak -Eksozdan alev çıkartmak

P

PauL

Guest
Flame kit yapmak -Eksozdan alev çıkartmak

Flame kit arabanızın egzozunun alev atmasını sağlayan kite (ekipmana) denir.Öncelikle arabanızda olması ve olmaması gereken şeyler:


- Katalizör varsa iptal edilecek.

- Son susturucu orijinal ise performans tipi egzozla değiştirilecek.

- Arabanız platinli ateşleme sistemine sahipse (şahin doğan kartal serçe eski amerikan araçları v.s.) bir ekleme yapmanız gerekmez eğer elektronik ateşleme sistemine sahipse bir oto elektrikçisine gidip silecek motoruna platin taktırmalısınız ve bunu satın almalısınız.
Alınacaklar listesi;
-Platin
-Çıkma silecek motoru
-Bobin
-5 bacaklı röle
-Buji
-Buji kablosu
-Buton (düğme)
-5 metre kablo
-Tornacıda yaptırılacak ve bujinin dişlerine uygun bir somun

Nasıl yapılır;

Bunları tedarik ettikten sonra bir egsozcuya gidip son susturucudan önceki boruya son susturucudan 20-30 cm önceye bir delik açtırıp tornacıda yaptırdığınız somonu kaynattırıyoruz.
Sonra oto elektrikçisine gidip aynen şunu tarif ediyoruz: “Elindeki malzemeleri gösterip;
-Arabanın bobinine giden kablo kesilecek röleyi takıcaksın
-Rölenin bir bacağına içeriye monte edilecek butona bağlayacaksın
-Diğer bacağına elektrik vereceksin
-Diğer bacağına da bagaja bağlayacağın bobine gidecek elektrik kablosunu bağlayacaksın
-Butona bastığımda arabanın motoruna giden elektrik kesilecek ve arkaya taktığım bobine elektrik gidecek bu şekilde bağlayacaksın.” diyeceksiniz.

Bu işlemleri tamamlandıktan sonra eksik varmı diyerek test edilecektir.(Yazılanların sırasıyla yapılması gerekiyor yoksa alev çıkmaz.)

1-Araba dururken: Önce gaza basıp deviri artıracaksınız devir düşmeden hemen düğmeye (butona) tutarak gazı pompalayacaksınız ve 1-2 saniye sonra butona basmayı bırakacaksınız . Eğer çok uzun süre butona basılı tutarsanız devir çok düşer ve motor stop eder. Arabayı tekrar çalıştırmanız gerekir.
2-Araba yürür haldeyken: Arabayı öncelikle hareket ettiriyoruz ve hızınıza uygun vitese takıyoruz devir ne kadar yüksekse o kadar çok alev çıkar. araba vitesteyken düğmeye basılı tutuyoruz ve gazı devamlı pompalıyoruz. arabanın tekrar hızlanmasını istiyorsanız düğmeden parmağınızı çekmeniz yeterli. bunda süre kısıtlaması yok araba durana dek yapabilirsiniz.

Bu hareketlere bir kaç denemeden sonra kolayca alışırsınız.

**Eksozdan çıkan alevi görenler nos açtığınızı zannedebilir. Arkanıza süpersport arabalar takılabilir (m3cuprasti vs..) sakın gaza gelip peşlerine takılmayın
 
izmir halı yıkama izmir koltuk yıkama karşıyaka halı yıkama bornova halı yıkama çiğli halı yıkama mavişehir halı yıkama farmasi üyelik etil alkol derman etil alkol etil alkol satın al etil alkol sipariş Instagram takipçi satın al Betpark giriş Kolaybet giriş Grandpashabet giriş Betgaranti giriş
Üst